Znížená cena!

-2%

Drevený stojan na prepravu skiel Zväčšiť

NZ0593 Drevený stojan na prepravu skiel

NZ0593

Nový produkt

NEREZOVÉ ZÁBRADLIA s.r.o.

Zobrazená cena platí pre 1bm nerezového výrobku, respektíve 1m2 skleneného výrobku. Pre zvýšenie bezpečnosti pri manipulácii a následnej dopravy našich produktov ku koncovým klientom, platia tieto maximálne rozmery pre Bezpečnostné sklá - výška 2000mm, dĺžka 3000mm.

Dostupné platby a doprava pre produkt: NZ0593.

Praktický drevený stojan na prepravu skiel, vyrobený z kvalitného a odolného dreva. Celková hmotnosť stojanu je 35.0 kg, jeho rozmery sú (ŠxVxH): 1500x1400x1400mm.

Viac detailov

47,04 € s DPH

48,00 € s DPH


Dostupné platby
Dostupné platby

Detaily

Praktický drevený stojan na prepravu skiel, vyrobený z kvalitného a odolného dreva. Celková hmotnosť stojanu je 35.0 kg, jeho rozmery sú (ŠxVxH): 1500x1400x1400mm. Záloha za stojan je 100.00€, respektíve je možnosť jeho odkúpenia.

VSG, ESG, TVG - Vysvetlenie

Tepelne tvrdené bezpečnostné sklo - ESG, tepelne spracované základné sklo FLOAT, ktoré po procese tepelnej úpravy získa nové rozloženie vnútorného napätia. Po ohriatí na teplotu okolo 620 °C a následnom rýchlom ochladení vzduchovou sprchou zostane vnútorná časť teplá a na povrchu dochádza k prudkému ochladeniu. Po tejto tepelnej úprave skla zostane vo vnútri ťažné pnutie, zatiaľ čo na povrchu vznikne tlakové napätie. Nové rozloženie napätia má vplyv na podstatnú zmenu vlastností skla, sklo získa odolnosť proti nárazu, zvýši sa jeho pevnosť a tepelná odolnosť.

Vrstvené sklo a vrstvené bezpečnostné sklo – VSG, sklo zložené z dvoch alebo viacerých vrstiev Float, ESG alebo TVG skla (alebo ich kombináciou) rovnakej alebo rôznej hrúbky spojených bezpečnostnou fóliou hrúbky 0,4 alebo 0,8mm prípadne ich násobkom. Vrstvené bezpečnostné sklo VSG je vynikajúcim prvkom pre bezpečnostné zasklievanie otvorov v stavebných konštrukciách a dá sa použiť aj v najnáročnejších architektonických návrhoch pri použití v horizontálnej, vertikálnej alebo šikmej polohe. Vrstvené sklo sa vyrába plošným spojením dvoch a viac vrstiev skla s jednou alebo niekoľkými vrstvami fólie s vysokou pevnosťou, adhéziou a elasticitou. Pri rozbití vrstveného skla črepiny zostávajú na fólií, čím sa znižuje alebo úplne vylučuje poranenie osôb. Pri vhodnej skladbe je vrstvené bezpečnostné sklo schopné klásť značný odpor aj pri opakovaných násilných útokoch.

Tepelne spevnené sklo – TVG, prechádza špeciálnou tepelnou úpravou. Toto spracovanie mu dodáva odolnosť proti mechanickému a tepelnému namáhaniu, ktoré je výrazne väčšie ako u bežného chladeného skla. Pri rozbití sa sklo rozpadne na kusy veľkých rozmerov.

Bezpečnostné sklá - Upresnenie

Minimálna plocha rátania je 0,40m2, uvádzané ceny sa týkajú priamych rohov. V prípade iných uhlov sa na základnú cenu vzťahuje príplatok vo výške 20% (údaj sa vypočíta na základe obdĺžnika opísaného na výkrese). Pre formát s plochou nad 4,00m2 – dodatočný príplatok vo výške 20%; 5,00m2 - príplatok vo výške 30%. Zapustený otvor=cena otvoru x2, cena zahŕňa základné spracovanie hrany skla (brúsenie leštenie). VSG: XY.Z, kde:X,Y – sú hrúbky sklenených tabúľ v lamináte, Z - množstvo PVB fólie, kde jedna má 0,38mm. Minimálny rozmer formátu je 150,00x500,00mm, maximálny rozmer formátu je 3200,00x2000,00mm. Pre iný tvar ako obdľžnik sa maximálny rozmer môže líšiť v závislosti od typu spracovania. Rozmery nad maximálnou štandardnou veľkosť podliehajú individuálnym cenám+technickým konzultáciám.

Technická špecifikácia

  • VSG - bezpečné vrstvené sklo (laminované) vyrobené v súlade s PN-EN 14449; PN-EN 12543 1-6; PN-EN 12600
  • ESG - tepelne tvrdené sklo podľa PN-EN 12150 (kalené)
  • TVG - Sklo tepelne spevnené v súlade s PN-EN 1863 1-2 (polo-kalené)
  • FL - bezfarebné sklo typu Float
  • FL farebný - transparentné sklo typu Float, ktoré je tónované-farbené hnedou, grafitovou alebo zelenou farbou
  • FL OPT – je to sklo so zníženým obsahom oxidu železa (Optiwhite, extračiré sklo, clearvision...)
  • Fólia B/B - PVB bezfarebný
  • Fólia MAT - fólia PVB v mliečnej farbe
  • SKLO LAMINOVANĚ CRESH - typ vrstveného skla s dekoratívnou aplikáciou. Jedna z vrstiev skla je rozbitá, čo vedie k charakteristickému vizuálnemu efektu. Podľa platných noriem tento typ skla nie je klasifikovaný ako bezpečné vrstvené sklo.Príslušenstvo k sklám